CAM FİLMİ

Cam filmini birkaç sene öncesine kadar insanlarımızın çoğu yalnızca görüntü amaçlı yaptırırdı. Bu sebeplede filmin kalitesinin bir önemi yoktu. Ancak gelişen teknoloji ve özelliklede internet sayesinde bilgilere daha kolay sahip olup bilincimiz açıldıkça kalitesiz filmlerin bizleri kanser bile edebileceğinin farkına varmış bulunmaktayız.

Filmleri yaptırmadaki asıl amaç güneşin zararlı ultraviole ışınlarından korunmak olup, aynı zamanda yine güneşin infrared ışınlarınıda süzüp araç içinin ısınmasını önlemek olmalıdır.

Ultraviole ışınları hem cildimize hemde araç iç aksamına zarar vermektedir. İnfrared ışınlarınıda süzen filmlerde araç içi klima çalıştırıldığında çok kolay soğur ve klima motoru tam devir çalışmak zorunda kalmayıp motoruda yormaz.Ayrıca kaliteli filmlerde araç içerisindeyken dışarını rahat görebilirsiniz ancak ucuz filmlerde maalesef içeridende dışarıyı görmek çok zordur. Buda hem araç kullanırken sizi tehlikeye sokar hemde göz sağlığınız bozar.

Film ne kadar kaliteli ise o kadarda uzun ömürlü olur ve garanti süresi uzar.Film yapılırken tecrübeli firmalar seçilmelidirki acemi biri tarafından aracın herhangi bir yeri bıçakla çizilmesin ya da sök tak yaparken kırılmasın.Filmlerinizi değiştirmek ya da sökmek istediğinizdede kaliteli film tercih ettiyseniz yıllar geçse bile arka cam rezistansının zarar görmediğini fark ederseniz ancak ucuz filmlerde kısa sürede sıcağı yediği zaman cam rezistansında arızalara yol açabilir ve cam değişmek zorunda kalabilir.

//]]>