KAPUT FİLMİ

Kaput filmi aracınızı seyir halinde iken gelen taşlara karşı, lodos gibi çevresel etkenlerin aracınızın üzerine uçurabileceği cisimlere karşı, kuş pisliği, ağaç reçinesi, güneşin ultraviole ışınları..vs gibi birçok zarara karşı koruma altına alır. Sürtme ya da başka bir aracın sizin aracınıza sürtmesi gibi durumlardada boya kalkmasını önler ve aracın orjinalliğini koruma altına alır.
Kaput filminin kalitesi ne kadar iyi olursa saydamlığıda o kadar fazla olur. Çünkü ucuz kaput filmleri atık malzemelerden yapılmaktadır. Ayrıca ucuz filmlerde kullanılan yapışkan malzemede kalitesiz olduğundan zamanla araç verniğinin içine iyice işler ve söküldüğü zaman yüzeye zarar verebilir.Yılda 10000 km yapan araçlar için kaput filmlerinin ömürleri 2 yıldır.

Kaput filmi araca uygulanırken çok ince işçilik ve tecrübe gerektirir. Özellikle faturası fazla (girinti-çıkıntı) olan kaputlarda faturalı kısımlar gerektiği kadar ısıtılıp doğru aparatlarla hiç hava ve su bırakılmayacak şekilde iyi basılmalıdır. Aksi taktirde kısa zamanda kabarma yapıp folyoyu işe yaramaz hale getirebilir.

//]]>