SERAMİK KAPLAMA

Seramik kaplama bursa, aracın alaşım ve boyalarında, zaman içinde oluşabilecek zararları engellemek amacıyla geliştirilmiş bir üründür. Seramik boya koruma uygulanan yüzeydeki boya gözeneklerini doldurarak, ekstra bir dayanıklılık ve hidrofobik etki sağlar. Silisyum oksit, elmas, cam, kil, kaolen, kuvars, gümüş, feldspatın nano teknoloji ile bir araya getirilmiş olması ile otomobil yüzeyine uygulandığında oldukça sert ve zor çizilen bir yüzey elde etmek mümkün olabiliyor. Mostar oto

Seramik Boya Koruma uygulaması nelere garanti verir gibi bir soru sorduğunuzu duyar gibiyim?

  • Çevresel Etkenlere karşı , kuş pisliğine , araç reçinesi vb etkenlere karşı aracınıza direnç kazandırır.
  • Güneşin ultraviyole ışınlarını süzerek direnç kazanmasını sağlar. Aracınızın ilk günkü parlaklığını kalıcı hale getirir. Bu sayede aracınızın zamanla oluşması muhtemel güneş yanıkları gibi sorunların ortaya çıkmasını engeller.
  • Aracınızın vernik altına inmeyen çiziklerin oluşmasını engeller. İnce kılcal çiziklere koruma sağlar.
    Araç yıkamada kimyasal ya da şampuan kullanımının %75 oranında azaltır. Seramik boya koruma hidrofobik (Su itici) özelliğinden dolayı aracınız yağışlı havalarda dahi her zaman temiz ve parlak görünmesini sağlar.
  • Aracınızın parlaklığını maksimum seviyeye çıkartır ve ayna etkisi kazanmasını sağlar. Araçtaki boya gözeneklerine tutunduğu için aracın boyasını güçlendirir.
  • 9H’a kadar sertlik sağlar, hava şartlarına, aşınmaya ve kimyasallara karşı sıra dışı dayanıklılık sağlamaktadır.
  • +600 derece ısı dayanımı

Seramik kaplama yapılırken uygulanması gereken işlemleri merak ediyorsanız lütfen okuyunuz.

Biz firma olarak yaptığımız işlerde şeffaflığı ve müşteriyi odak olarak aldığımız için yaptığımız işleri sizlerle paylaşmayı daha uygun ve güvenilir bulduk. Aşama aşama yapılacak işlemleri sizlere anlatarak daha faydalı bilgiler verme amacındayız. Şimdi neler yapılıyor bir göz atalım hep birlikte.

KİL UYGULAMASI

Aracın boyasına zamanla demir tozları, ağaç reçineleri yapışır, böcek ve haşeratlar yapışır. Bu materyallerin araç üzerinde boyaya tutunma oranları yüksektir. Normal bir oto yıkama işlemi veya uygulanan polisaj işlemleri ile giderilmesi zor hatta kimi zaman imkansız hale gelebilmektedir. Araç temiz dahi olsa gözle de görülebilecek bu kusurlar hem göze hem de araç parlaklığına direkt olarak etki etmektedir. Bundan dolayı aracınıza kil işlemi yapılmaktadır. Oldukça iyi bir kimyasal dokuya sahip olan kil, aracınıza asla zarar vermemekle birlikte muhteşem bir yüzey hazılar. İşlem sonrasında aracınızın üzerine dokunduğunuz zaman pürüzsüz yüzeyi hemen fark edeceksiniz. Seramik boya koruma yapmadan önce kil işlemi yüzey temizliği açısından en önemli noktadır. Şimdi yaptığımız diğer işlemlere geçelim.

DEMİR TOZU TEMİZLİĞİ

Demir tozu, araç boyasına yapışan çapak şeklinde göz ile görülmeyen demir parçacıklardır. Zamanla boyayla bütünleşip boyanın matlaşması ve ıslanan yüzeyde pas oksidasyonuna mal olur.Sadece sıkmak yerine uygulanan boya, jant gibi yüzeylerde bir sünger yada MF eldivenle hafif hafif ovalayarak kullanılması makbuldür. Ovalanınca yapışıp boyadan, jantlardandaha iyi ayrılır. Demir tozu ile temizlik yapılırsa uygulaman yüzeyde parlaklığa da katkısı olur.

KALIN ÇİZİK GİDERİCİ PASTA

Hepinizin, hepimizin aslında en çok canı yanan nokta burada başlıyor. Çizikler(!). Bu çizik giderilir mi? Bu çiziklere rutuş yapılır mı gibi bir çok soruyla karşı karşıya kalıyoruz. Öncelikle yapılan işlem bir nevi sıvı zımpara işlemidir. Yapılan işlemlerde verniğin üzerindeki bir çok çizik gitmektedir. Fakat verniğin altına inmiş olan çiziklerde rütuş yapılarak kötü görüntünün biraz daha ortadan kalkmasını sağlamaktayız. Aracınızın üzerinde kılcal çizikler mevcut ise bunlar gideriliyor pasta işlemiyle. Hem aracınızın; göze kötü gelen çizikleri giderilmiş oluyor, hem de aracınızın matlığı giderilmiş oluyor.

İNCE ÇİZİK GİDERİCİ PASTA

Aracınıza kuzu postu keçe ile kalın pasta işlemi uygulanırken, kuzu postu keçe polisaj yardımıyla kalın çizikleri alır fakat kendisi de bir yandan mikron çizikler oluşturur. İnce çizik giderici pasta da düşük devirde uygulanır, bu çizikleri alır ve araca pürüzsüz bir yüzey kazandırır.

HARE GİDERİCİ PASTA

Öncelikle samimi bir yaklaşım sergilememiz gerek bu konuda. Bu işlemlerin en hassas olunması ve kuralına göre uygulanması esas olan önemli bir unsurdur. Özellikle aracınız fırçayla yıkanıyorsa, kirli bezler ile siliniyorsa veya aracınız tozluyken bezle siliniyorsa bu hare oluşumunu birebir tetikler. Yukarıda saydığımız işlemler uygulandıktan sonra yumuşak sünger ile düşük devirde tüm araca polisaj yapılmaktadır. Bu sayede araca yapılan pastanın ve makine izlerinin giderilmesi amaçlanır. Uygulama bittikten sonra mikrofiber bez yardımıyla araç komple silinerek işlem son bulur.

Aracınıza bu işlemler sırasıyla yapıldıktan sonra Herhangi bir boya koruma paketimiz uygulanmaktadır. Boya korumaların kürleşme ve araç üzerine tutunma zamanları farklıdır. Araçlara işlem başlandığında 1-4 gün içerisinde teslim edilmektedir. Detaylı bilgi için yetkili servis noktamız ile iletişime geçiniz. Dilimiz döndüğünce edindiğimiz bilgiler ve tecrüblerle sizlere anlatmaya çalıştık. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. Unutmayın sizler ve aracınız bizim için değerlisin.

Adresimiz

//]]>